Round #1 - Poule
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Region Country Status
1 CRAIG Rhiannon HFC    GBR 
2 GRIFFITHS Jenna RSC    GBR 
3 SPRUCE Katie NORT    GBR 
4 NGENDO Eva   ACAD    KEN 
5 LE CORNEC Clemence   ACAD    SUI 
6 SHARP Claire   STOURFC    GBR 
7 TAYLOR Beatrice   ACAD    GBR 
8 WATKIN Matilda   WREKSC  WMID  GBR 
9 STONE Elle   SKPT    GBR 
Round Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 6 7 8 9 V V/M HS HR Ind
NGENDO Eva
ACAD / KEN
1 D2 D4 V5 V5 V5 D1 D3 V5 4 0.50 30 25 +5
TAYLOR Beatrice
ACAD / GBR
2 V5 D2 V5 D2 V5 V5 D3 V5 5 0.63 32 23 +9
LE CORNEC Clemence
ACAD / SUI
3 V5 V5 V5 V5 V5 D2 V5 V5 7 0.88 37 22 +15
SHARP Claire
STOURFC / GBR
4 D0 D0 D0 D0 D0 D0 D1 D0 0 0.00 1 40 -39
STONE Elle
SKPT / GBR
5 D3 V5 D4 V5 V5 D2 D2 D2 3 0.38 28 28 0
WATKIN Matilda
WREKSC / WMID / GBR
6 D0 D2 D0 V5 D1 D0 D2 D0 1 0.13 10 35 -25
GRIFFITHS Jenna
RSC / GBR
7 V5 D3 V5 V5 V5 V5 V5 D4 6 0.75 37 17 +20
SPRUCE Katie
NORT / GBR
8 V5 V5 D4 V5 V5 V5 D2 V5 6 0.75 36 24 +12
CRAIG Rhiannon
HFC / GBR
9 D2 D1 D3 V5 V5 V5 V5 D3 4 0.50 29 26 +3

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Region Country V V/M HS HR Ind Status
1 LE CORNEC Clemence   ACAD    SUI  0.88  37  22  +15  Advanced
2 GRIFFITHS Jenna RSC    GBR  0.75  37  17  +20  Advanced
3 SPRUCE Katie NORT    GBR  0.75  36  24  +12  Advanced
4 TAYLOR Beatrice   ACAD    GBR  0.63  32  23  +9  Advanced
5 NGENDO Eva   ACAD    KEN  0.50  30  25  +5  Advanced
6 CRAIG Rhiannon HFC    GBR  0.50  29  26  +3  Advanced
7 STONE Elle   SKPT    GBR  0.38  28  28  Advanced
8 WATKIN Matilda   WREKSC  WMID  GBR  0.13  10  35  -25  Advanced
9 SHARP Claire   STOURFC    GBR  0.00  40  -39  Advanced
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) LE CORNEC Clemence
ACAD / SUI
 
  (1) LE CORNEC Clemence
ACAD / SUI
 
(16) -BYE-   
    (1) LE CORNEC Clemence
ACAD / SUI
 
(9) SHARP Claire
STOURFC / GBR
 
  15 - 5 
  (8) WATKIN Matilda
WREKSC / WMID / GBR
 
 
(8) WATKIN Matilda
WREKSC / WMID / GBR
 
15 - 3   
    (1) LE CORNEC Clemence
ACAD / SUI
 
(5) NGENDO Eva
ACAD / KEN
 
  15 - 10 
  (5) NGENDO Eva
ACAD / KEN
 
   
(12) -BYE-       
    (4) TAYLOR Beatrice
ACAD / GBR
 
 
(13) -BYE-    15 - 6   
  (4) TAYLOR Beatrice
ACAD / GBR
 
 
(4) TAYLOR Beatrice
ACAD / GBR
 
   
    (1) STONE Elle
SKPT / GBR
 
(3) SPRUCE Katie
NORT / GBR
 
  15 - 7 
  (3) SPRUCE Katie
NORT / GBR
 
   
(14) -BYE-       
    (3) CRAIG Rhiannon
HFC / GBR
 
   
(11) -BYE-    15 - 6     
  (6) CRAIG Rhiannon
HFC / GBR
 
     
(6) CRAIG Rhiannon
HFC / GBR
 
       
    (2) STONE Elle
SKPT / GBR
 
 
(7) STONE Elle
SKPT / GBR
 
  15 - 11   
  (7) STONE Elle
SKPT / GBR
 
   
(10) -BYE-       
    (2) STONE Elle
SKPT / GBR
 
 
(15) -BYE-    15 - 12   
  (2) GRIFFITHS Jenna
RSC / GBR
 
 
(2) GRIFFITHS Jenna
RSC / GBR
 
   
   

Final Results
Event finished at 14:26
Place Name Club(s) Region Country
1 STONE Elle SKPT    GBR 
2 LE CORNEC Clemence ACAD    SUI 
3T TAYLOR Beatrice ACAD    GBR 
3T CRAIG Rhiannon HFC    GBR 
5 GRIFFITHS Jenna RSC    GBR 
6 SPRUCE Katie NORT    GBR 
7 NGENDO Eva ACAD    KEN 
8 WATKIN Matilda WREKSC  WMID  GBR 
9 SHARP Claire STOURFC    GBR