2016 British Youth Championships Under 10 Girls Foil
Wrekin College
Wellington
Telford

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   JOHNSON   Isabella   EASTERN   FENCERS CLUB LONDON   10/10   44   48   qualifier 
 2   SAMPSON   Verity   WEST MIDLANDS   KENILWORTH SWORD FENCING CLUB   9/9   34   44   qualifier 
 3   TSANG   Amelie   LONDON   ZFW   9/10   34   46   qualifier 
 4   MCCONNELL   Elloise   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   8/9   15   41   qualifier 
 5   LONG   Eleonare   SOUTH EAST   SUSSEX HOUSE   8/10   26   42   qualifier 
 6   WILLIAMS   Phoebe   SOUTH EAST   COBHAM FENCING CLUB   8/10   15   41   qualifier 
 7   CULKIN   Nathalie   EASTERN   PAUL DAVIS FENCING ACADEMY   7/9   13   31   qualifier 
 8   THOMAS   Ellie   WALES   RUSSELL SWORDS   7/9   12   36   qualifier 
 9   HADALIN   Helga   EASTERN   SALLE HADALIN   7/10   18   38   qualifier 
 10   BEIGHTON   Tehya   SOUTHERN   SALLE OXON   6/10   14   39   qualifier 
 10   JONES   Sophia   EASTERN   BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   6/10   14   39   qualifier 
 12   GENIESER   Matilda   NULL   SUSSEX HOUSE   6/10   10   41   qualifier 
 13   COOK   Imogen   SCOTLAND EAST   SALLE HOLYROOD   6/10   7   39   qualifier 
 14   ZAFFINO   Indigo   YORKSHIRE   BARNSLEY FENCING CLUB   5/9   3   30   qualifier 
 15   FRANKS   Amelia   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   5/10   -1   36   qualifier 
 16   JORDAN   Charlotte   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   5/10   -7   30   qualifier 
 17   STONE   Elle   YORKSHIRE   SKIPTON FENCING CLUB   4/9   3   35   qualifier 
 18   LESLIE   Chloe   EASTERN   BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   4/9   -6   24   qualifier 
 19   DIXON   Orla   EAST MIDLANDS   RADCLIFFE SWORD CLUB   4/10   -15   25   qualifier 
 20   BEGBOUR   Natasha   SOUTHERN   CLUB ESCRIME WINCHESTER   3/9   -12   23   qualifier 
 21   WRIGHT   Melissa   NULL   SUSSEX HOUSE   2/10   -19   26   qualifier 
 22   MCMAHON   Demelza   SOUTHERN   SWINDON FENCING CLUB   2/10   -19   21   qualifier 
 23   BACKHOUSE   Harriet   SOUTH WEST   UNATTACHED   2/10   -20   19   qualifier 
 24   STEER   Rhian   WALES   RUSSELL SWORDS   2/10   -23   22   qualifier 
 25   PRESTON   Freya   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   2/10   -25   19   qualifier 
 26   LEGRAS   Faustine   LONDON   ESCRIME ACADEMY   1/9   -29   13   qualifier 
 27   BRUNNI   Christyn   SOUTH EAST   COBHAM FENCING CLUB   1/10   -18   26   qualifier 
 28   BULLOCK   Hannah   WEST MIDLANDS   MUCH WENLOCK FENCING CLUB   1/10   -34   11   qualifier 
 29   RUDMAN-BROMLEY   Ella-Marie   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   0/9   -34   11   qualifier 

 
Document Engarde - 5/16/2016 11:39:15 AM