2016 British Youth Championships Under 10 Boys Foil
Wrekin College
Wellington
Telford

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   SOSNOV   David   LONDON   ZFW FENCING CLUB   8/8   38   40   qualifier 
 2   CHAUDHARI   Aarav   LONDON   ELTHAM COLLEGE FENCING CLUB   8/8   37   40   qualifier 
 3   HUGHES   Oliver   SOUTH EAST   CRAWLEY SWORD CLUB   8/8   36   40   qualifier 
 3   PENMAN   Callum   SCOTLAND CENTRAL   SALLE HOLYROOD   8/8   36   40   qualifier 
 5   EVANS   Callum   NORTH WEST   CHESTER FENCING   8/8   34   40   qualifier 
 6   SAVICKAS   Samuelis   LONDON   ALLEZ FENCING   8/8   32   36   qualifier 
 7   HEALY   Sacha   EASTERN   FENCERS CLUB LONDON   8/8   24   38   qualifier 
 8   HENKELL -VON RIBBENTROP   Phillip   LONDON   SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   8/8   23   40   qualifier 
 9   LESLIE   Jacob   EASTERN   BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   8/8   23   31   qualifier 
 10   CONTRACTOR   Khalam   LONDON   NEWHAM SWORDS   7/8   30   37   qualifier 
 11   CASTRONOVO   Aman   LONDON   ZFW FENCING CLUB   7/8   24   36   qualifier 
 12   DAKIN   Ethan   YORKSHIRE   SHEFFIELD BUCCANEERS FENCING CLUB   7/8   19   36   qualifier 
 13   COLSTON   Jack   EASTERN   WICKFORD FENCING CLUB   7/8   17   35   qualifier 
 14   KEOGH   George   SOUTH EAST   SALLE PAUL FENCING CLUB   6/8   16   35   qualifier 
 15   EL-SAIE   Faaris   LONDON   ZFW FENCING CLUB   6/8   16   34   qualifier 
 16   PITMAN   James   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   6/8   16   30   qualifier 
 17   THOMPSON   Alastair   LONDON   SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   6/8   12   29   qualifier 
 18   ODELUSI   Damifola   EASTERN   BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   5/8   11   29   qualifier 
 19   SIMPSON   William   SOUTH WEST   ROSELYON FENCING CLUB   5/8   6   30   qualifier 
 20   TURNER   Ben   SOUTHERN   ZFW FENCING CLUB   5/8   6   24   qualifier 
 21   WICKHAM   Jacob   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   4/8   3   27   qualifier 
 22   JAMES-LEE   Reuben   SOUTHERN   ABINGDON PREP YOUNG BLADES   4/8   3   24   qualifier 
 23   CHOI   Aleksey "Alyosha"   LONDON   SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   4/8   2   23   qualifier 
 24   ELSWORTH   Joshua   EASTERN   BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   4/8   -1   24   qualifier 
 25   HEATHCOAT-AMORY   Isaac   LONDON   SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   4/8   -3   24   qualifier 
 26   SPILLER   Freddie   EASTERN   WICKFORD FENCING CLUB   4/8   -4   26   qualifier 
 27   PHILLIPS-LANGLEY   Frankie   NORTH WEST   NORTHWICH FENCING CLUB   4/8   -5   22   qualifier 
 28   ANDERSON   Jenson   SOUTH EAST   EPSOM FC   4/8   -8   26   qualifier 
 29   GORYN   Noah   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   4/8   -9   12   qualifier 
 30   COLLIER   Nathan   SOUTHERN   SALLE OXON   3/8   1   21   qualifier 
 31   FREITAS   Nicholas   YORKSHIRE   LOUTH FENCING CLUB   3/8   -5   25   qualifier 
 32   MACLACHLAN   Finlay   EAST MIDLANDS   RADCLIFFE SWORD CLUB   3/8   -5   24   qualifier 
 33   MOONEY   Nathan   YORKSHIRE   HARROGATE FENCING CLUB   3/8   -5   20   qualifier 
 34   STIRLING   Henry   LONDON   SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   3/8   -6   22   qualifier 
 35   SKORDIS   Adam   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   3/8   -7   22   qualifier 
 36   BASON   Alfie   SOUTH WEST   ROSELYON FENCING CLUB   3/8   -8   20   qualifier 
 37   CLEMENT-DAVIES   Louis   LONDON   SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   3/8   -8   16   qualifier 
 38   HALLETT   Edward   SOUTHERN   SWINDON FENCING CLUB   3/8   -9   22   qualifier 
 39   LUC   Wai Hung   LONDON   NEWHAM SWORDS   3/8   -9   21   qualifier 
 39   GRAVELLE   Lleu   WALES   RUSSELL SWORDS   3/8   -9   21   qualifier 
 41   EASTWOOD   Cai   WALES   VALE FENCING CLUB   3/8   -10   21   qualifier 
 42   DORE   J. Davis   YORKSHIRE   UNATTACHED   3/8   -10   20   qualifier 
 43   ROBINSON   Jude   EAST MIDLANDS   UNATTACHED   3/8   -17   16   qualifier 
 44   SAVEGE   Michael   LONDON   SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   3/8   -17   10   qualifier 
 45   LUSTED   Edward   YORKSHIRE   HARROGATE FENCING CLUB   2/8   -10   21   qualifier 
 46   GARSON   Ambrose   SOUTHERN   OXFORD FENCING CLUB   2/8   -14   21   qualifier 
 47   BASON   Arlo   SOUTH WEST   ROSELYON FENCING CLUB   2/8   -14   19   qualifier 
 47   CHESSER   William   WEST MIDLANDS   KENILWORTH SWORD FENCING CLUB   2/8   -14   19   qualifier 
 49   WESCOTT   Oliver   WALES   FAIRFIELD SCHOOL   2/8   -14   18   qualifier 
 50   WESCOTT   Charlie   WALES   FAIRFIELD SCHOOL   2/8   -14   17   qualifier 
 51   DE SELANCY   Andrea   LONDON   SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   2/8   -18   16   qualifier 
 52   FLETCHER   Charles   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   2/8   -18   14   qualifier 
 53   FLANAGAN   Zach   WEST MIDLANDS   WREKIN SWORD CLUB   2/8   -18   12   qualifier 
 54   COOPER TERRY   Bobby   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   1/8   -19   19   qualifier 
 55   MAY   Samuel   EAST MIDLANDS   CHILWELL BLADES FENCING CLUB   1/8   -24   14   qualifier 
 56   GRIFFITHS   Rhys   EAST MIDLANDS   UNATTACHED   0/8   -22   7   qualifier 
 57   BEARD   Charlie   WALES   FAIRFIELD SCHOOL   0/8   -23   11   qualifier 
 58   JACOBS   Haris   NORTH WEST   LIVERPOOL JUNIOR FENCING CLUB   0/8   -27   8   qualifier 
 59   ROSE   Joshua   EAST MIDLANDS   RADCLIFFE SWORD CLUB   0/8   -30   7   qualifier 
 60   BEAUMONT   Jamie   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   0/8   -31   9   qualifier 

 
Document Engarde - 5/17/2016 11:28:53 AM