2016 British Youth Championships Under 10 Boys Foil
Wrekin College
Wellington
Telford

Ranking, round no 1

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   PENMAN   Callum   SCOTLAND CENTRAL   SALLE HOLYROOD   1.000   19   20   qualifier 
 1   SOSNOV   David   LONDON   ZFW FENCING CLUB   1.000   19   20   qualifier 
 1   CHAUDHARI   Aarav   LONDON   ELTHAM COLLEGE FENCING CLUB   1.000   19   20   qualifier 
 4   HUGHES   Oliver   SOUTH EAST   CRAWLEY SWORD CLUB   1.000   18   20   qualifier 
 5   CONTRACTOR   Khalam   LONDON   NEWHAM SWORDS   1.000   17   19   qualifier 
 6   EVANS   Callum   NORTH WEST   CHESTER FENCING   1.000   16   20   qualifier 
 7   SAVICKAS   Samuelis   LONDON   ALLEZ FENCING   1.000   14   16   qualifier 
 8   HENKELL -VON RIBBENTROP   Phillip   LONDON   SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   1.000   13   20   qualifier 
 9   CASTRONOVO   Aman   LONDON   ZFW FENCING CLUB   1.000   13   18   qualifier 
 9   HEALY   Sacha   EASTERN   FENCERS CLUB LONDON   1.000   13   18   qualifier 
 11   LESLIE   Jacob   EASTERN   BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   1.000   10   12   qualifier 
 12   DAKIN   Ethan   YORKSHIRE   SHEFFIELD BUCCANEERS FENCING CLUB   0.750   11   18   qualifier 
 13   KEOGH   George   SOUTH EAST   SALLE PAUL FENCING CLUB   0.750   8   16   qualifier 
 14   WICKHAM   Jacob   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   0.750   7   15   qualifier 
 15   COLLIER   Nathan   SOUTHERN   SALLE OXON   0.750   7   13   qualifier 
 16   COLSTON   Jack   EASTERN   WICKFORD FENCING CLUB   0.750   6   16   qualifier 
 17   PITMAN   James   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   0.750   6   14   qualifier 
 18   THOMPSON   Alastair   LONDON   SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   0.750   4   14   qualifier 
 19   SPILLER   Freddie   EASTERN   WICKFORD FENCING CLUB   0.750   2   14   qualifier 
 20   EL-SAIE   Faaris   LONDON   ZFW FENCING CLUB   0.500   7   15   qualifier 
 21   CHOI   Aleksey "Alyosha"   LONDON   SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   0.500   5   12   qualifier 
 22   TURNER   Ben   SOUTHERN   ZFW FENCING CLUB   0.500   4   12   qualifier 
 23   SIMPSON   William   SOUTH WEST   ROSELYON FENCING CLUB   0.500   2   15   qualifier 
 24   ODELUSI   Damifola   EASTERN   BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   0.500   2   14   qualifier 
 25   MACLACHLAN   Finlay   EAST MIDLANDS   RADCLIFFE SWORD CLUB   0.500   1   15   qualifier 
 26   STIRLING   Henry   LONDON   SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   0.500   -1   13   qualifier 
 27   SKORDIS   Adam   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   0.500   -1   12   qualifier 
 27   ELSWORTH   Joshua   EASTERN   BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   0.500   -1   12   qualifier 
 29   LUSTED   Edward   YORKSHIRE   HARROGATE FENCING CLUB   0.500   -1   10   qualifier 
 30   GARSON   Ambrose   SOUTHERN   OXFORD FENCING CLUB   0.500   -2   13   qualifier 
 30   GRAVELLE   Lleu   WALES   RUSSELL SWORDS   0.500   -2   13   qualifier 
 32   MOONEY   Nathan   YORKSHIRE   HARROGATE FENCING CLUB   0.500   -2   10   qualifier 
 32   JAMES-LEE   Reuben   SOUTHERN   ABINGDON PREP YOUNG BLADES   0.500   -2   10   qualifier 
 34   PHILLIPS-LANGLEY   Frankie   NORTH WEST   NORTHWICH FENCING CLUB   0.500   -3   8   qualifier 
 35   ANDERSON   Jenson   SOUTH EAST   EPSOM FC   0.500   -4   14   qualifier 
 36   DORE   J. Davis   YORKSHIRE   UNATTACHED   0.500   -4   9   qualifier 
 37   HALLETT   Edward   SOUTHERN   SWINDON FENCING CLUB   0.500   -5   11   qualifier 
 37   BASON   Alfie   SOUTH WEST   ROSELYON FENCING CLUB   0.500   -5   11   qualifier 
 39   GORYN   Noah   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   0.500   -5   5   qualifier 
 40   FREITAS   Nicholas   YORKSHIRE   LOUTH FENCING CLUB   0.250   -4   13   qualifier 
 41   HEATHCOAT-AMORY   Isaac   LONDON   SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   0.250   -5   8   qualifier 
 42   BASON   Arlo   SOUTH WEST   ROSELYON FENCING CLUB   0.250   -6   11   qualifier 
 43   EASTWOOD   Cai   WALES   VALE FENCING CLUB   0.250   -6   10   qualifier 
 43   WESCOTT   Oliver   WALES   FAIRFIELD SCHOOL   0.250   -6   10   qualifier 
 45   LUC   Wai Hung   LONDON   NEWHAM SWORDS   0.250   -6   9   qualifier 
 46   CLEMENT-DAVIES   Louis   LONDON   SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   0.250   -7   9   qualifier 
 47   FLETCHER   Charles   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   0.250   -8   7   qualifier 
 48   MAY   Samuel   EAST MIDLANDS   CHILWELL BLADES FENCING CLUB   0.250   -10   9   qualifier 
 49   ROBINSON   Jude   EAST MIDLANDS   UNATTACHED   0.250   -10   8   qualifier 
 50   FLANAGAN   Zach   WEST MIDLANDS   WREKIN SWORD CLUB   0.250   -10   5   qualifier 
 51   SAVEGE   Michael   LONDON   SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   0.250   -12   1   qualifier 
 52   GRIFFITHS   Rhys   EAST MIDLANDS   UNATTACHED   0.000   -10   3   qualifier 
 53   BEARD   Charlie   WALES   FAIRFIELD SCHOOL   0.000   -11   4   qualifier 
 54   CHESSER   William   WEST MIDLANDS   KENILWORTH SWORD FENCING CLUB   0.000   -12   5   qualifier 
 54   JACOBS   Haris   NORTH WEST   LIVERPOOL JUNIOR FENCING CLUB   0.000   -12   5   qualifier 
 56   COOPER TERRY   Bobby   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   0.000   -13   7   qualifier 
 56   BEAUMONT   Jamie   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   0.000   -13   7   qualifier 
 58   ROSE   Joshua   EAST MIDLANDS   RADCLIFFE SWORD CLUB   0.000   -13   4   qualifier 
 59   WESCOTT   Charlie   WALES   FAIRFIELD SCHOOL   0.000   -15   3   qualifier 
 60   DE SELANCY   Andrea   LONDON   SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   0.000   -16   4   qualifier 

 
Document Engarde - 5/17/2016 11:13:35 AM