2016 British Youth Championships Under 10 Girls Foil
Wrekin College
Wellington
Telford

Ranking, round no 1

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   JOHNSON   Isabella   EASTERN   FENCERS CLUB LONDON   1.000   22   24   qualifier 
 2   SAMPSON   Verity   WEST MIDLANDS   KENILWORTH SWORD FENCING CLUB   1.000   17   19   qualifier 
 3   WILLIAMS   Phoebe   SOUTH EAST   COBHAM FENCING CLUB   1.000   12   22   qualifier 
 4   MCCONNELL   Elloise   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   1.000   8   23   qualifier 
 5   TSANG   Amelie   LONDON   ZFW   0.800   13   21   qualifier 
 5   LONG   Eleonare   SOUTH EAST   SUSSEX HOUSE   0.800   13   21   qualifier 
 7   ZAFFINO   Indigo   YORKSHIRE   BARNSLEY FENCING CLUB   0.800   8   20   qualifier 
 8   THOMAS   Ellie   WALES   RUSSELL SWORDS   0.750   3   13   qualifier 
 9   JONES   Sophia   EASTERN   BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   0.600   8   20   qualifier 
 10   HADALIN   Helga   EASTERN   SALLE HADALIN   0.600   8   19   qualifier 
 11   COOK   Imogen   SCOTLAND EAST   SALLE HOLYROOD   0.600   5   21   qualifier 
 12   BEIGHTON   Tehya   SOUTHERN   SALLE OXON   0.600   4   19   qualifier 
 13   GENIESER   Matilda   NULL   SUSSEX HOUSE   0.600   2   18   qualifier 
 14   FRANKS   Amelia   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   0.600   1   19   qualifier 
 15   CULKIN   Nathalie   EASTERN   PAUL DAVIS FENCING ACADEMY   0.600   0   11   qualifier 
 16   LESLIE   Chloe   EASTERN   BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   0.500   3   13   qualifier 
 17   STONE   Elle   YORKSHIRE   SKIPTON FENCING CLUB   0.400   1   19   qualifier 
 18   MCMAHON   Demelza   SOUTHERN   SWINDON FENCING CLUB   0.400   -5   12   qualifier 
 19   DIXON   Orla   EAST MIDLANDS   RADCLIFFE SWORD CLUB   0.400   -8   11   qualifier 
 20   BEGBOUR   Natasha   SOUTHERN   CLUB ESCRIME WINCHESTER   0.250   -6   11   qualifier 
 21   WRIGHT   Melissa   NULL   SUSSEX HOUSE   0.200   -8   14   qualifier 
 22   STEER   Rhian   WALES   RUSSELL SWORDS   0.200   -9   12   qualifier 
 23   BACKHOUSE   Harriet   SOUTH WEST   UNATTACHED   0.200   -10   8   qualifier 
 24   JORDAN   Charlotte   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   0.200   -11   9   qualifier 
 25   LEGRAS   Faustine   LONDON   ESCRIME ACADEMY   0.200   -12   10   qualifier 
 26   PRESTON   Freya   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   0.200   -13   9   qualifier 
 27   BRUNNI   Christyn   SOUTH EAST   COBHAM FENCING CLUB   0.000   -11   13   qualifier 
 28   RUDMAN-BROMLEY   Ella-Marie   SOUTH WEST   SWINDON FENCING CLUB   0.000   -17   3   qualifier 
 29   BULLOCK   Hannah   WEST MIDLANDS   MUCH WENLOCK FENCING CLUB   0.000   -18   5   qualifier 

 
Document Engarde - 5/16/2016 11:38:58 AM