Round #1 - Poule
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Status
1 Gajadharsingh, Gerry THELFC 
2 Webb, Benjamin REDFC 
3 Wood, Chris RSC 
4 Webb, Andy COCKMWFC 
5 Hall, Matthew NORTFC 
6 De N'Yeurt, Ira 10  BRISFC 
7 Byrne Dr, Aidan 11  SHREFC 
8 James, Alex 13  MWFC 
9 Ridout, Paul 15  SHREFC 
10 McLaughlan, Matthew 16  SUTTCFC 
11 Grant, Jacob   RSC 
12 Mason, Joel   NOTCV 
13 Cupper, Alexander   MILL 
Round Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
Gajadharsingh, Gerry
THELFC
1 V5 V5 V5 D3 V5 4 0.80 23 11 +12
Hall, Matthew
NORTFC
2 D0 V5 V5 D1 V5 3 0.60 16 17 -1
Ridout, Paul
SHREFC
3 D3 D3 D1 D0 V5 1 0.20 12 21 -9
Webb, Andy
COCKMWFC
4 D1 D1 V5 D2 D3 1 0.20 12 21 -9
James, Alex
MWFC
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 7 +18
Grant, Jacob
RSC
6 D2 D3 D1 V5 D1 1 0.20 12 23 -11

Poule #2
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
Byrne Dr, Aidan
SHREFC
1 D2 V5 V5 D4 V5 V5 4 0.67 26 16 +10
Webb, Benjamin
REDFC
2 V5 V5 V5 D1 V5 V4 5 0.83 25 14 +11
McLaughlan, Matthew
SUTTCFC
3 D1 D0 D3 D2 D2 D0 0 0.00 8 30 -22
De N'Yeurt, Ira
BRISFC
4 D2 D3 V5 V5 V5 D1 3 0.50 21 21 0
Wood, Chris
RSC
5 V5 V5 V5 D3 V5 D2 4 0.67 25 20 +5
Mason, Joel
NOTCV
6 D2 D2 V5 D0 D3 D3 1 0.17 15 27 -12
Cupper, Alexander
MILL
7 D1 D2 V5 V5 V5 V5 4 0.67 23 15 +8

Round #2 - Poule
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) V V/M HS HR Ind Status
1 James, Alex 13  MWFC  1.00  25  +18  Advanced
2 Webb, Benjamin REDFC  0.83  25  14  +11  Advanced
3 Gajadharsingh, Gerry THELFC  0.80  23  11  +12  Advanced
4 Byrne Dr, Aidan 11  SHREFC  0.67  26  16  +10  Advanced
5 Cupper, Alexander   MILL  0.67  23  15  +8  Advanced
6 Wood, Chris RSC  0.67  25  20  +5  Advanced
7 Hall, Matthew NORTFC  0.60  16  17  -1  Advanced
8 De N'Yeurt, Ira 10  BRISFC  0.50  21  21  Advanced
9T Webb, Andy COCKMWFC  0.20  12  21  -9  Advanced
9T Ridout, Paul 15  SHREFC  0.20  12  21  -9  Advanced
11 Grant, Jacob   RSC  0.20  12  23  -11  Advanced
12 Mason, Joel   NOTCV  0.17  15  27  -12  Advanced
13 McLaughlan, Matthew 16  SUTTCFC  0.00  30  -22  Advanced
Round Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
De N'Yeurt, Ira
BRISFC
1 V5 V5 D3 D0 V5 V5 4 0.67 23 18 +5
Webb, Andy
COCKMWFC
2 D3 V5 D0 V5 V5 D2 3 0.50 20 22 -2
Byrne Dr, Aidan
SHREFC
3 D2 D3 D3 V5 V5 V5 3 0.50 23 23 0
James, Alex
MWFC
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 9 +21
Cupper, Alexander
MILL
5 V5 D3 D4 D2 V5 V5 3 0.50 24 22 +2
McLaughlan, Matthew
SUTTCFC
6 D0 D1 D2 D1 D3 D3 0 0.00 10 29 -19
Mason, Joel
NOTCV
7 D3 V5 D2 D0 D4 V4 2 0.33 18 25 -7

Poule #2
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
Wood, Chris
RSC
1 D3 D1 D2 D1 D4 0 0.00 11 25 -14
Grant, Jacob
RSC
2 V5 D2 D0 D1 D4 1 0.20 12 23 -11
Webb, Benjamin
REDFC
3 V5 V5 D2 V5 D4 3 0.60 21 15 +6
Gajadharsingh, Gerry
THELFC
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 9 +16
Ridout, Paul
SHREFC
5 V5 V5 D2 D2 D4 2 0.40 18 17 +1
Hall, Matthew
NORTFC
6 V5 V5 V5 D3 V5 4 0.80 23 21 +2

Round #3 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) V V/M HS HR Ind Status
1 James, Alex 13  MWFC  11  1.00  55  16  +39  Advanced
2 Gajadharsingh, Gerry THELFC  0.90  48  20  +28  Advanced
3 Webb, Benjamin REDFC  0.73  46  29  +17  Advanced
4 Hall, Matthew NORTFC  0.70  39  38  +1  Advanced
5 Byrne Dr, Aidan 11  SHREFC  0.58  49  39  +10  Advanced
6 Cupper, Alexander   MILL  0.58  47  37  +10  Advanced
7 De N'Yeurt, Ira 10  BRISFC  0.58  44  39  +5  Advanced
8 Wood, Chris RSC  0.36  36  45  -9  Advanced
9 Webb, Andy COCKMWFC  0.36  32  43  -11  Advanced
10 Ridout, Paul 15  SHREFC  0.30  30  38  -8  Advanced
11 Mason, Joel   NOTCV  0.25  33  52  -19  Advanced
12 Grant, Jacob   RSC  0.20  24  46  -22  Advanced
13 McLaughlan, Matthew 16  SUTTCFC  0.00  18  59  -41  Advanced
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) James, Alex
MWFC
 
  (1) James, Alex
MWFC
 
(16) -BYE-   
    (1) James, Alex
MWFC
 
(9) Webb, Andy
COCKMWFC
 
  15 - 8 
  (8) Wood, Chris
RSC
 
 
(8) Wood, Chris
RSC
 
15 - 6   
    (1) Hall, Matthew
NORTFC
 
(5) Byrne Dr, Aidan
SHREFC
 
  15 - 14 
  (5) Byrne Dr, Aidan
SHREFC
 
   
(12) Grant, Jacob
RSC
 
15 - 11     
    (4) Hall, Matthew
NORTFC
 
 
(13) McLaughlan, Matthew
SUTTCFC
 
  15 - 13   
  (4) Hall, Matthew
NORTFC
 
 
(4) Hall, Matthew
NORTFC
 
15 - 8   
    (1) Gajadharsingh, Gerry
THELFC
 
(3) Webb, Benjamin
REDFC
 
  15 - 5 
  (3) Webb, Benjamin
REDFC
 
   
(14) -BYE-       
    (3) Webb, Benjamin
REDFC
 
   
(11) Mason, Joel
NOTCV
 
  15 - 8     
  (6) Cupper, Alexander
MILL
 
     
(6) Cupper, Alexander
MILL
 
15 - 4       
    (2) Gajadharsingh, Gerry
THELFC
 
 
(7) De N'Yeurt, Ira
BRISFC
 
  15 - 1   
  (7) De N'Yeurt, Ira
BRISFC
 
   
(10) Ridout, Paul
SHREFC
 
15 - 11     
    (2) Gajadharsingh, Gerry
THELFC
 
 
(15) -BYE-    15 - 7   
  (2) Gajadharsingh, Gerry
THELFC
 
 
(2) Gajadharsingh, Gerry
THELFC
 
   
   

Final Results
Event finished at 16:38
Place Name Club(s)
1 Gajadharsingh, Gerry THELFC 
2 Hall, Matthew NORTFC 
3T Webb, Benjamin REDFC 
3T James, Alex MWFC 
5 Byrne Dr, Aidan SHREFC 
6 Cupper, Alexander MILL 
7 De N'Yeurt, Ira BRISFC 
8 Wood, Chris RSC 
9 Webb, Andy COCKMWFC 
10 Ridout, Paul SHREFC 
11 Mason, Joel NOTCV 
12 Grant, Jacob RSC 
13 McLaughlan, Matthew SUTTCFC